Společenství U Lesa
Prohlížíte stránky z pohledu řadového člena SVJ. Pro vyzkoušení všech funkcí si nechte vytvořit vlastní stránky na zkoušku.
 (10)
Smolíkovi  (9. 3. 2021 11:07)

Já nevím!

Miroslava Studenovská  (11. 2. 2017 17:29)

Jsem taky pro, je to dobrý nápad.

Ing. Milena Lisá  (2. 9. 2016 23:57)

Já bych byla pro společný satelit. Investice pro jednotlivce je velká ale když to zaplatíme všichni tak je to za hubičku máme spoustu programů smiley

Petr Brabec  (13. 3. 2016 21:30)

já jsem pro

MUDr. Alice Holubová  (7. 5. 2014 23:23)

Náklady na poskytování služby za uplynulý rok se zjistí jako součet těchto položek:
- náklady na el. energii pro napájení (zesilovačů, konvertorů a všech dalších zařízení STA), zjištěno z typových štítků přístrojů;
- náklady na ladění, seřizování, opravy a údržbu STA za uplynulý rok.
Tyto náklady ze rozúčtují podle pravidel platných ve vašem SVJ. Pravidla mohou být ve Stanovách SVJ, nebo v některém usnesení shromáždění.

Pokud taková pravidla nejsou, měly by se náklady na provoz STA rozúčtovávat jen těm, kdo službu využívají.
Ovšem je možné připustit i opačný názor - že za provoz společných částí je nutno platit společně, bez ohledu na to, kdo je skutečně využívá.

Zkuste reklamovat roční vyúčtování, nebo požadujte aby na jednání nejbližšího shromáždění byl zařazen bod "Způsob rozúčtování nákladů na provoz STA". Jasno do věci může vnést pouze usnesení shromáždění vlastníků.

Poslední - spíše teoretickou - možností je obrátit se na soud. Netroufám si předpovědět, zda by soud toto považoval za "důležitou záležitost", ani jak by ve věci rozhodl.

 (10)